ОГЛЯД XBOX SERIES X

 

Отже, з дня покупки Xbox Series X минуло приблизно півроку, і консоль мала великий успіх. На сьогоднішній день вона жодного разу не збісила мене, і я все ще вражений, наскільки вона тиха. Дизайн Xbox Series X може виглядати не дуже надихаючим, але він точно справляється зі своєю роботою з точки зору збереження прохолоди та тиші.

Де все було не так добре, так це в ігровій частині. Правда полягає в тому, що система все ще страждає від відсутності Halo Infinite під час запуску, що, якби це сталося, дало б Xbox Series X перемогу в стартовій битві. Однак цього не сталося, і тому Xbox Series X залишилася без жодного нового ексклюзиву AAA. У результаті Sony PS5 здобула перемогу, і, хоча на PlayStation 5 теж не все було добре протягом перших 6 місяців, зараз почали з’являтися такі ексклюзиви, як Returnal, Ratchet і Klank: Rift Apart.

Однак Xbox Series X все ще чекає на обіцяні ексклюзивні ігри нового покоління. Halo Infinite вийде, але до випуску залишилося півроку, а купівля Bethesda компанією Microsoft для ядерної опції означає, що Series X і Series S отримають багато нових ексклюзивних ігор, але коли вони з’являться, наразі залишається невідомим.

Дякуємо богу за Xbox Game Pass Ultimate, який зараз є найкращим у своєму класі сервісом Netflix для ігор у світі. Завдяки цій службі мені ніколи не бракувало чогось, щоб пограти на Xbox Series X – навіть якщо мені для цього не потрібна була неймовірна потужність.

Таким чином, я б сказав, що володіння Xbox Series X досі було досить приємною перевагою. Але для розкриття всього потенціалу потрібні нові ігри.

 

 

 

 

 

XBOX SERIES X В ВИКОРИСТАННІ

 

Xbox Series X — флагманська консоль наступного покоління від Microsoft, і оскільки вона має безліч потужних параметрів дисплея та функцій, ми хотіли віддати їй належне з точки зору телевізора, який ми використовували. Сьогодні нам потрібен був найкращий ігровий телевізор на ринку.

Природним вибором став LG CX. Він ідеально підходить для використання розширених ігрових функцій Series X із частотою оновлення 120 Гц, підтримкою HDR, роздільною здатністю 4K і сумісністю з AMD Freesync, що ідеально підходить для того, щоб ігри виглядали неймовірно.

 

 

 

 

 

 

ОГЛЯД XBOX SERIES X: РОЗПАКУВАННЯ ТА ДИЗАЙН

 

Консоль постачається дуже надійно запакованою. Вміст коробки включає саму консоль, а також нову модель бездротового контролера Xbox, батареї для контролера, дріт живлення, кабель HDMI, а також короткий посібник.

Сама консоль являє собою чорну прямокутну призму, яка більш ніж удвічі товстіша за консоль Xbox One X , яка її почала. З точки зору дизайну, безсумнівно, Series X чистий і мінімалістичний, і я бачу, що він досить легко вписується в багато налаштувань. У цьому сенсі я вважаю, що Microsoft досягла успіху. Це консоль, яка не буде дратувати око.

Так само, з моєї особистої точки зору, я відчуваю, що дизайн справді не надихає. По суті, це найоптимальніший дизайн з точки зору продуктивності, але він не вражає, коли ти споглядаєш його. Це найпотужніша ігрова консоль на Землі, але вона виглядає ще нудніше, ніж накопичувач NAS.

Звичайно, для вас це може виглядати неймовірно. Зрештою, краса в очах глядача.

Фізично налаштувати систему – це нескладно. Ви просто вибираєте орієнтацію для Xbox Series X (я вибрав горизонтальну, оскільки хотів розмістити її в своїй шафі під телевізором LG CX55), потім підключіть кабель живлення та підключіть систему до одного з портів HDMI телевізора за допомогою кабелю, що входить у комплект.

Коротка примітка щодо позиціонування: Xbox Series X, коли працює на повному нахилі, випускає досить багато гарячого повітря, а його система охолодження розроблена для втягування повітря з основи консолі та виведення його через верхню частину. Це означає, що в ідеалі ви хочете, щоб консоль була добре провітрюваною, а не блокувалася зверху чи знизу.

Як ви зрозуміли, розміщення може бути складніше, ніж ви звикли з існуючими консолями, оскільки Series X значно товщі, ніж Xbox One.

Передню частину Xbox Series X прикрашає лише один порт USB, а також невелика кнопка виймання диска та кнопка синхронізації контролера. Ззаду все стає цікавішим.

Поруч із вентиляційними отворами для охолодження є вибір портів консолі, який включає вищезгадані з’єднання живлення та HDMI, а також дротовий порт Ethernet, дужку USB-портів і слот розширення пам’яті консолі (про це пізніше).

Загалом Xbox Series X відповідає вашим очікуванням, і його фізичне налаштування дуже просте. Дизайн – хоча на мій погляд досить нудний і не надихаючий – я визнаю, що виглядає зрілим, якщо не казати про якісь нові візуальні враження, які будуть надихати тебе щодня.

 

 

 

 

 

ОГЛЯД XBOX SERIES X: АПАРАТНЕ ЗАБЕЗПЕЧЕННЯ ТА НАЛАШТУВАННЯ

 

Як можна зрозуміти з наведених вище технічних специфікацій, Xbox Series X є потужною консоллю для відеоігор. Дійсно, це найпотужніша консоль на Землі на папері, що поступається лише дуже потужним ігровим ПК.

Завдяки обчислювальній потужності 12 терафлопс, яка забезпечується завдяки поєднанню найновіших архітектур AMD Zen 2 і RDNA 2, а також спеціальному накопичувачу NVME SSD ємністю 1 ТБ, Series X абсолютно топить останній флагман Xbox, Xbox One X.

На мій погляд, Microsoft абсолютно впоралася з апаратним забезпеченням Xbox Series X. Це консоль, яка має достатньо потужності, щоб по-справжньому пройти дистанцію та, на мою думку, забезпечити ціле покоління чудових ігрових вражень.

Щоб почати користуватися потужністю консолі, її спочатку потрібно налаштувати. Тепер, що цікаво, це майже повністю виконується не на самій консолі, а через супутню програму Xbox, яку потрібно завантажити на мобільний пристрій або планшет.

За допомогою цієї програми ви можете налаштувати обліковий запис Xbox (або увійти, якщо він у вас уже є), зв’язати пристрій із консоллю для налаштування, а потім отримати вказівки майстра налаштування.

Це налаштування включає в себе все: від оновлення мікропрограми консолі до налаштування підключення до Інтернету, вибір параметрів конфіденційності та зв’язку, дозволу або блокування автоматичних оновлень гри, встановлення профілю енергоспоживання та багато іншого.

Загалом процедура налаштування консолі в додатку Xbox дуже проста. 

Одна річ, яка мене на секунду здивувала, полягає в тому, що в рамках процедури налаштування вам доручено оновити мікропрограму контролера, а підказки на телевізорі пропонують вам натиснути кнопку живлення контролера, щоб ініціалізувати синхронізацію з консолю (контролер на даний момент не був увімкнений). 

У мене, однак, контролер не синхронізувався бездротовим способом, що на мить залишило мене в безвиході. Однак після підключення кабелю USB Type-C – USB для підключення контролера безпосередньо до Xbox Series X і натискання кнопки живлення його було виявлено, оновлено та синхронізовано для бездротового використання.

Це було досить дивно, але варто пам’ятати, якщо ви зіткнетеся з тією ж проблемою під час налаштування.

 

 

 

 

 

ОГЛЯД XBOX SERIES X: ІГРИ ТА ПРОДУКТИВНІСТЬ

 

Давайте спочатку розберемося з продуктивністю на Xbox Series X. Ціль Xbox Series X для ігрового процесу становить 60 кадрів в секунду з роздільною здатністю 4K, а також пропонується частота оновлення 120 Гц і теоретична максимальна частота кадрів 120 кадрів в секунду.

Я одразу ввімкнув роздільну здатність 4K UHD, HDR і частоту оновлення 120 Гц на своєму телевізорі LG CX55, і, дозвольте вам сказати, камбек неможливий (навіть до Xbox One X) після того, як ви спробуєте цю плавність і точність.

Я тестую багато потужних ігрових комп’ютерів і ноутбуків, а також мобільних телефонів, тому висока частота оновлення, частота кадрів і роздільна здатність для мене не є чимось новим, але я все одно не міг уникнути моментального відчуття оновлення.

І, крім візуальної точності та плавності (докладніше про це незабаром), найбільшим оновленням є швидкість, з якою все завантажується, особливо ігри.

Я великий шанувальник Forza Horizon 4 на Xbox One, але навіть на флагмані останнього покоління час завантаження цієї гри був просто жахливим . Для непосвячених, я не перебільшую – гравці в усьому світі часто повідомляли, що спочатку завантаження гри тривало до 5 хвилин, і це, відверто кажучи, було неприйнятно.

Принаймні для мене це призвело до того, що я не завжди здогадувався, чи щось пішло не так і гра зависла, тож вгадайте, що я зробив, коли отримав Xbox Series X? Так, саме так – встановив Forza Horizon 4, яка є однією з ігор, оптимізованих для Xbox Series X.

І, як ви можете здогадатися – на Xbox Series X Forza Horizon 4 запустилася з титульного екрану лише за 30 секунд; від кількох хвилин до лише 30 секунд – тепер це покращення.

І це покращення сталося завдяки архітектурі Xbox Velocity і, навіть більш конкретно, його NVMe SSD.

На відміну від вихідних консолей Xbox, які постачалися з накопичувачем на жорсткому диску, Series X стандартно поставляється з накопичувачем SSD, і він набагато швидший. Як видно з Forza, це стосується не лише нових ігор, оскільки старі ігри виграють від швидшого часу читання та запису, який пропонує SSD.

 

Більше того, Xbox Series X чудово справляється не лише з завантаженням окремих ігор, а й із кількома іграми завдяки чудовій функції швидкого відновлення. Швидке відновлення дозволяє відкривати та грати в декілька ігор, а потім зберігати їхні стани на консолі, щоб ви могли швидко перемикатися між ними за бажанням.

Я особисто є великим прихильником подібних досягнень, які, хоч і не гламурні, але роблять загальне враження від продукту на порядок кращим. На апаратному забезпеченні попереднього покоління лише одна гра могла кешуватися таким чином, тобто щоразу, коли ви завантажували іншу гру, попередня видалялася, а потім її потрібно було перезавантажувати через екран меню.

Завдяки швидкому відновленню на Xbox Series X ті дні жахливо повільного завантаження минули.

Грати в ці ігри з частотою оновлення 120 Гц і роздільною здатністю 4K з увімкненим HDR і частотою кадрів 60 кадрів в секунду справді чудове відчуття. Поки ви не відчуєте, наскільки чітко та плавно працюють ці ігри на Series X, ви не зможете зрозуміти, як це змінює ігровий досвід. Простіше кажучи, я не міг повернутися до Xbox One.

Xbox Series X схожа на Xbox One, це та сама сутність, але неймовірно швидша та потужніша.

І, якщо говорити про ігри, саме в цій частині огляду все починає ставати цікавим. Я вважаю справедливо сказати, що апаратне забезпечення та функції Xbox Series X (основні функції розглянуто нижче) є абсолютною перемогою для Microsoft.

Однак, коли справа доходить до ігор, все трохи сіріше.

Але давайте спочатку поговоримо про ігри, оптимізовані для Xbox Series X. У рамках програми запуску серії X низку ігор Xbox (попередніх і нових) було оптимізовано для запуску в системі, пропонуючи швидший час завантаження, вищу частоту кадрів у роздільній здатності 4K, а також більше приємного для очей трасування променів. Ви можете переглянути список цих ігор на офіційному веб-сайті Xbox (відкривається в новій вкладці).

Forza Horizon 4, Ori and the Will of the Wisps, Dirt 5, Assassin’s Creed Valhalla та Watch Dogs: Legion є зразками цих ігор і – із того, що я грав у Forza, Ori та Dirt 5 під час перегляду консолі – ці оптимізації дійсно добре реалізовано.

Ігри виглядають, працюють і завантажуються краще, і мені б дуже, дуже важко було повернутися до апаратного забезпечення останнього покоління після того, як випробував їх на Xbox Series X.

Однак – і я відчуваю, що маю про це згадати – на момент публікації я ще не грав у дві з єдиних справді нових ігор для запуску в бібліотеці ігор Xbox Series X.

Assassin's Creed Valhalla, досі незвіданий для мене, разом із Watch Dogs: Legion. Я не можу говорити про ці ігри та про те, як вони працюють на Xbox Series X у цьому огляді, оскільки я просто не мав нагоди в них пограти.

Мене справді турбує відсутність нових ексклюзивних ігор, у які можна грати на Xbox Series X прямо зараз.

Я маю на увазі, що ця флагманська консоль наступного покоління навіть не запускається з новою грою Halo, не кажучи вже про нові Gears або Forza.

Хоча, на мою думку, це фантастична ігрова консоль, яка з часом справді буде випереджати час для свого власника. З точки зору пакету апаратного забезпечення, який ви отримуєте, він величезний, але так само правда, що на момент запуску ми взагалі не відчули смаку наступного покоління, і які ігрові враження наступного рівня може надати Series X – натомість ми повинні задовольнятися оновленим досвідом між поколіннями або попередніми поколіннями.

Звичайно, чи турбує вас це чи ні, це суб’єктивно, але для мене – як для хлопця, який протягом багатьох років переглядав кілька ігрових консолей – я вважав дивним переглядати нову консоль з іграми, у які я грав раніше, або я вже знаю з останнього покоління.

 

 

 

 

 

ОГЛЯД XBOX SERIES X: ФУНКЦІЇ ТА КОНТРОЛЕР

 

Xbox Series X постачається з бездротовим контролером Xbox нового дизайну, з яким добре знайомий кожен, хто хоч раз користувався консоллю Xbox One. Новий контролер, по суті, має той самий дизайн, що й попередня модель, але має кілька додаткових елементів дизайну від бездротового контролера Xbox Elite 2, що надає йому трохи більшої приналежності преміум-класу та зрілої естетики.

Цей контролер як ніколи зручно тримати в руці, він має приємні деталі, як-от текстуровані тригери та бампери (чудово тримаються під час інтенсивних дій), а також оновлений гібридний D-pad, оптимізований для швидшого та більш плавного ходу.

Як і раніше, на цьому новому бездротовому контролері ви отримуєте кнопки спільного доступу та меню, які дозволяють швидко записувати ваші ігрові сеанси та отримувати доступ до параметрів. Природно, кнопка живлення Xbox на контролері залишається, як і конфігурація кнопки XYBA та дизайн подвійного джойстика.

Оздоблення контролера таке ж, трохи грубе, матове чорне, що використовувалося в минулих контролерах Xbox, яке виглядає чистим і зрілим і не надто слизьким. Однак на ньому залишаються плями від пальців, тому для тих геймерів, які люблять підтримувати свій комплект у свіжому вигляді, регулярне чищення буде доречним.

Останнє зауваження – і те, чого я ніколи не підтримував – контролер Series X досі живиться від знімних батарей AA.

Подивіться, я знаю, що офіційна позиція Microsoft щодо цього полягає в тому, що компанія розмовляє з багатьма геймерами, і вони кажуть, що їм потрібні контролери зі знімними батареями, оскільки це нібито дає їм довший термін служби, оскільки їх легше замінити, ніж на стаціонарних контролерах, як на консолях PlayStation.

Однак у мене особисто ніколи не було жодного контролера зі стаціонарними батареями, який потребував би повної заміни через вихід зі строю акумулятора. Я постійно користуюся контролерами PlayStation 3 і 4 протягом більше десяти років, і кожен із них досі забезпечує потужність, необхідну для бездротової гри. І коли в контролерах закінчується заряд, я просто підключаю їх до дроту.

Знову ж таки, як і з моєю думкою щодо дизайну консолі, ви можете не погоджуватися, але особисто мене трохи дратує переконатися, що мені постійно доводиться купувати батареї для живлення в контролери Xbox.

Є також щось не особливо просунуте в цьому, на мою думку, щось, де, так би мовити, видно шви. Я хочу, щоб мій контролер і консоль працювали як одне ціле, а не залежали від акумуляторів, як Nintendo Game Boy у 1989 році.

Що стосується функцій, однією з найкращих можливостей Xbox Series X, безсумнівно, є функція швидкого завантаження. Ця система повністю використовує свою швидку архітектуру Xbox Velocity наступного покоління, щоб залучити геймерів до дії швидше та плавніше, ніж будь-що, що ми бачили раніше, як це відбувається у згаданій вище функції «Швидке відновлення».

Ще одна функція, яка, на мою думку, справді добре реалізована, це розширення пам’яті. Воно можливе завдяки порту розширення, розташованому на задній панелі, до якого під’єднується карта розширення, що одразу надає системі більше місця для ігор та файлів.

Що робить його таким корисним, так це те, що немає болісної процедури встановлення, яка потребує інструментів, а також не потрібно додаткового програмного забезпечення чи оновлень для його роботи. Це просто «підключай і грай», і хоча Xbox Series X дійсно забезпечує близько 800 ГБ місця для ігор з коробки, на мій погляд, затяті геймери безперечно виграють від більшої пам’яті.

Особливо, коли починають з’являтися справжні ігри нового покоління, які майже напевно вимагатимуть навіть більше місця для встановлення, ніж ігри зараз.

Нарешті, з точки зору видатних функцій, здатність Xbox Series X грати в ігри трьох поколінь консолей – навіть до оригінальної консолі Xbox – безперечно є тим, за що Microsoft слід аплодувати.

Ця можливість грати в левову частку ігор Xbox минулого покоління підтримується Xbox Game Pass, і хоча послуга не безкоштовна (14,99 доларів США/10,99 фунтів стерлінгів на місяць), це означає, що за дуже невеликі гроші щороку ви може мати доступ до великої кількості чудових ігор, у які можна грати будь-коли, від будь-якого минулого покоління, аж до оригінальної Xbox.

Так, як я вже згадував вище, Xbox Series X запускається з надзвичайною бібліотекою нових ексклюзивних ігор, але єдине, що ви не можете сказати, це те, що на ній нема в що грати.

Звичайно, ви також можете грати в усі ці ігри на системах Xbox минулого покоління, навіть якщо вони не завантажуються або працюють не так добре, як у Series X. Обирайте із цього, що хочете.

 

 

 

 

 

ОГЛЯД XBOX SERIES X: ВЕРДИКТ

 

По правді кажучи, це один із найскладніших оглядів консолей, які я коли-небудь робив. Це тому, що я вважаю, що підйоми Xbox Series X піднімають питання про те, чого ми повинні очікувати від консолі відеоігор у 2020 році, і, більше того, я думаю, що відповідь, ймовірно, суперечить тому, до чого звикли багато геймерів.

Я вважаю справедливим сказати, що історично традиційні запуски консолей для відеоігор з кожним наступним поколінням супроводжувалися значними стрибками в точності графіки, ігровому процесі та функціях. Коли, наприклад, Nintendo 64 була запущена, вона продавалася разом із Super Mario 64, яка цілком підняла планку того, що можливо для ігрової консолі.

Перехід від двовимірного Super Mario World на Super Famicom до повністю тривимірного Super Mario 64 на N64 неймовірно яскраво продемонстрував зміну поколінь. Так само, кажуть, стрибок від Sega Saturn до Sega Dreamcast відзначився завдяки Sonic Adventure.

І хто може забути стартову гру для Xbox, Halo: Combat Evolved, гру, яка згодом породила одну з найулюбленіших і найулюбленіших серій усіх часів. Ця гра виглядала чудово  для консольної гри на той час.

У найкоротші терміни ці консолі були забезпечені приголомшливими новими іграми, які забезпечували графіку, ігровий процес і аудіо, які були на порядки кращими, ніж будь-що з минулого покоління. Це був легкий, дуже швидкий продаж.

У цьому поколінні, а особливо в Xbox Series X, цих ігор поки не існує.

(Стаття актуальна для 2020 року, перевіряйте наявність оновлень)