Двохвилинний огляд Xbox Series S

 

Xbox Series S — це консоль наступного покоління, яка кардинально відрізняється від Xbox Series X , флагманської моделі Microsoft. Його розроблено, щоб запропонувати такий самий стрибок у покоління, як потужніша система Microsoft, наприклад, високу частоту кадрів, трасування променів і надшвидкий час завантаження, але за значно нижчою ціною – і це неминуче означає, що в нього є кілька помітних компромісів.  

Незважаючи на те, що Xbox Series S є лише цифровою консоллю, вона має значно менше пам’яті, ніж Xbox Series X, і в першу чергу націлена на роздільну здатність 1440p, замість 4K для ігор. Він підвищиться до 4K при підключенні до дисплея Ultra HD, і кілька ігор можуть працювати з рідною роздільною здатністю 4K, наприклад Ori and the Will of the Wisps. Однак, консоль, в першу чергу, призначена для запуску ігор з меншою роздільною здатністю.

Більш доступний Xbox від Microsoft також позбавляється дисковода 4K HD Blu-Ray Xbox Series X, що означає, що він лише цифровий. Якщо за ці роки ви накопичили велику бібліотеку фізичних ігор, це вже може стати перешкодою, і це означає, що ви залежите від цін магазину Microsoft, коли справа доходить до покупки нових ігор.

Тоді ці нюанси можуть бути занадто великими для деяких користувачів, але це робить Xbox Series S набагато дешевшим і майже неймовірно маленьким пристроєм. Важливо те, що він все ще здатний відтворювати ігри нового покоління і є чудовою точкою входу в екосистему Xbox.

 

 

 

 

 

 

Досвід використання

 

Ми оновили огляд Xbox Series S, щоб відобразити наші враження після використання консолі більше року. Корпорація Майкрософт випустила кілька приємних покращень для Series S, і тепер у нас нарешті є ексклюзивні ігри, які повністю використовують потужність апаратного забезпечення, як-от Halo Infinite і Forza Horizon 5.

За час роботи з Xbox Series S ми протестували десятки ігор – від оптимізованих хітів останнього покоління для Xbox Series X/S, зокрема Halo: The Master Chief Collection , Forza Horizon 4 , Doom Eternal і Gears 5, до таких ігор, як Yakuza . : Like Dragon . 

Кожна з них вразила нас плавнішою частотою кадрів, підвищеною роздільною здатністю (порівняно з Xbox One і Xbox One S ) і швидшим часом завантаження, навіть якщо ігри виглядали не так гарно, як на Xbox Series X. Але це здебільшого через те, що Xbox Series S орієнтована на нижчу роздільну здатність.

Тим не менш, для геймерів, які готові купувати ігри в цифровому вигляді або підписуватися на Xbox Game Pass , ви отримуєте повний набір функцій наступного покоління на дешевшій консолі Microsoft: Quick Resume, Auto HDR , 120Hz, що завгодно. Xbox Series S — чудовий варіант для тих, хто хоче насолодитися іграми наступного покоління без значних фінансових витрат, необхідних для володіння повноцінною консоллю нового покоління.

Як ми вже згадували, є недоліки, які слід враховувати. Якщо ви надаєте перевагу фізичній купівлі ігор або протягом багатьох років зібрали велику колекцію ігор для Xbox One, відсутність дисковода в Xbox Series S може вас збентежити. 

Ви також отримуєте лише твердотільний накопичувач на 512 ГБ, оскільки варіантів більшої ємності немає. І хоча SSD консолі значно швидший за старі механічні накопичувачі в Xbox One X і Xbox One S, він може швидко заповнюватись. 

П’ять ігор, про які ми згадували вище, майже зайняли весь 512 ГБ SSD на нашому пристрої (ви отримуєте лише 364 ГБ корисного простору), залишаючи нам лише 30 ГБ пам’яті для гри. Це означає, що якщо ми хочемо встановити гру такого розміру на внутрішній диск системи, нам, імовірно, доведеться спочатку щось видалити (або додатково придбати диск розширення консолі , який коштує майже стільки ж, скільки сама Xbox Series S).

 

 

 

 

 

 

Порівняння з XBOX SERIES X

 

Xbox Series X використовує потужні характеристики, щоб значно скоротити час завантаження та підвищити загальну продуктивність гри та візуальну точність. Але хоча такі функції, як Quick Resume, Smart Delivery та зворотна сумісність, дають йому додатковий імпульс, важко заперечити, що йому бракує ключових сфер, зокрема значних покращень інтерфейсу користувача та захоплюючих ексклюзивних ігр для запуску.

Іншим фактором, який може стримувати людей від покупки більш доступної Xbox від Microsoft, є той факт, що він виводить 1440p для ігор. Ця низька роздільна здатність є фаворитом серед комп’ютерних ігор завдяки чудовій якості зображення, яку вона забезпечує порівняно з 1080p. Це дозволило Microsoft створити машину з нижчими характеристиками, яка все ще має функції наступного покоління. 

Якщо у вас є Xbox One X, падіння до 1440p від рідного 4K може бути помітним. Xbox One X може відтворювати такі ігри, як Forza Motorsport 7 зі швидкістю 4K/60 кадрів в секунду, і все ще здатний відтворювати розкішні візуальні ефекти. Отже, легко подумати, що Xbox Series S — це крок назад, однак він здатний на набагато більше, ніж застарілий Xbox One X від Microsoft, навіть якщо він не завжди перевершує його за роздільною здатністю. 

Дивлячись на внутрішні елементи системи, Xbox Series S відрізняється від One X своїм значно потужнішим центральним процесором і більш технічно потужним графічним процесором, люб’язно завдяки архітектурі AMD RDNA 2, яка підтримує такі передові функції, як трасування променів. Так, Series S має менше терафлопсів, ніж Xbox One X (чотири проти шести), але терафлопси більше не є визначальним фактором у визначенні потужності GPU. 

Для власників Xbox One, які бажають оновитися без великих витрат, Xbox Series S — чудовий варіант, якщо ви можете прийняти те, для чого він був розроблений. Однак, якщо у вас вдома вже є Xbox One X і дисплей 4K, радимо розглянути натомість Xbox Series X. 

 

 

 

 

 

 

ОГЛЯД XBOX SERIES S: ДИЗАЙН

 

 

  • Чудово виглядає при горизонтальному або вертикальному розміщенні
  • Може зручно вписуватися в будь-яку обстановку
  • Консоль і контролер чудово виглядають у білому кольорі

 

Хоча апаратне забезпечення Xbox Series S абсолютно нове, дизайн Xbox Series S нагадує припинений випуск Xbox One S All-Digital Edition.

Xbox Series S має виразний чорний вентиляційний отвір, майже як решітка динаміка, у верхній частині, який розбиває смугу білого кольору, що оточує решту консолі, і саме звідти відводиться більшість тепла (враховуйте цей момент при розміщенні). Це найменший Xbox, який коли-небудь створювала Microsoft, із простою передньою панеллю, на якій є один порт USB і кнопка живлення. Це чистий, стриманий і функціональний дизайн.

Щодо портів, якщо ви покрутите Xbox Series S, ви побачите вихід HDMI 2.1, два порти USB 3.2, порт Ethernet, слот розширення пам’яті та вхід змінного струму. 

Можливо, не дивно, що Xbox Series S не має порту для Kinect, камери з датчиком руху Microsoft, яка вже не працює, або входу HDMI для кабельних приставок. (Однак зауважте, що Xbox Series S постачається лише з високошвидкісним кабелем HDMI, а не з ультрависокошвидкісним кабелем HDMI.)

За вагою та розміром Xbox Series S має розміри 6,5 x 15,1 x 27,5 см і вагу близько 2 кг. Його розмір має забезпечити його легке розміщення в більшості шаф розважальних центрів і на підставках під телевізор, і він достатньо легкий, щоб упакувати його та принести додому до друга або взяти з собою у відпустку.

Як ми згадували вище, Xbox Series S менший за Xbox One S, що є вражаючим результатом, враховуючи, що він оснащений графічним процесором 4 TFLOP і восьмиядерним ЦП Custom Zen 2, який потребує охолодження.

Хоча комусь може не сподобатися те, як Microsoft імітує власний дизайн останнього покоління, ми з цим погоджуємося. Приємно мати деяку спадкоємність, особливо в продуктах, які рекламуються як сімейство пристроїв, а не як ціла нова лінія, хоча вона досить проста та промислова за своїм зовнішнім виглядом. 

 

 

 

 

 

 

ОГЛЯД XBOX SERIES S: ПРОДУКТИВНІСТЬ

 

  • Покращений 4K виглядає чудово, а рідне 1440p є гарним компромісом
  • Пропонує плавний ігровий процес зі швидкістю 120 кадрів/с
  • Архітектура Xbox Velocity працює швидко... але не миттєво

 

Сильною стороною Xbox Series S є його цінність – це компактний потужний пристрій. Він може запропонувати розширені ігри 4K, рідну роздільну здатність 1440p або зображення 1080p. 

Його графічний процесор, хоч і не такий потужний, як у Xbox Series X, може розширювати ігри до 4K (подібно до Xbox One S) і все ще запускати ігри зі швидкістю 120 кадрів/с при 1440p, але вам знадобиться HDMI 2.1- сумісний телевізор, якщо ви хочете зберегти роздільну здатність 1440p. Він також здатний до трасування променів і завантажує ігри швидше, ніж будь-коли, завдяки архітектурі Xbox Velocity від Microsoft. 

Поєднайте архітектуру Velocity з 10 ГБ пам’яті GDDR6 і вбудованим SSD, і ви отримаєте всі переваги потужної консолі.

 

 

 

 

 

 

СПЕЦИФІКАЦІЇ XBOX SERIES S

 

ЦП: 8-ядерний 3,6 ГГц (3,4 ГГц з SMT) спеціальний 7-нм
Графічний процесор AMD: 4 терафлопс при 1,565 ГГц
Оперативна пам’ять: 10 ГБ GDDR6
Частота кадрів: до 120 кадрів /с
Роздільна здатність: 1440p із збільшенням до 4K
Оптичний привід: без дисковода
Пам’ять: 512 ГБ NVMe SSD, (простір для зберігання: 364 ГБ)

 

Але чи потрібен вам телевізор 4K? Крім того, чи потрібен вам пристрій із підтримкою HDMI 2.1 із частотою оновлення 120 Гц? Давайте пройдемося по всіх сценаріях.

Якщо ви користуєтеся телевізором із роздільною здатністю 1080p, Xbox Series S використовує техніку, яка називається суперсемплінг, щоб створювати кращі зображення навіть на менш потужних дисплеях. Суперсемплінг — це складний процес, але основна ідея полягає в тому, що гра відображається з вищою роздільною здатністю, а потім консоль зменшує масштаб зображення відповідно до вихідного сигналу вашого телевізора. 

Кінцевим результатом є помітне підвищення чіткості зображення та згладжування (видалення нерівностей і піксельних країв), що означає, що геймери, які не використовують екран із підтримкою 4K або 1440p, усе одно отримають переваги від покращеної якості зображення від Xbox Series S. 

Хоча ми очікуємо, що більшість людей поєднуватимуть Xbox Series S із телевізором 4K HDR – потенційно з таким, що має вихідну частоту оновлення 120 Гц, хоча більшість дисплеїв, проданих за останні кілька років, ймовірно, підтримуватимуть лише 60 Гц у 4K та 1440p. Якщо у вас справді дієздатний дисплей, ось як увімкнути 120 Гц на Xbox Series S.

Підключіть Xbox Series S до панелі 4K, і консоль застосує техніку під назвою масштабування, щоб перетворити нерідний сигнал 4K на 4K. Хоча існує велика різниця між рендерингом у 4K і рендерингом у 1440p, а потім збільшенням до 4K – особливо якщо у вас є гостре око на деталі – все одно ігри на Xbox Series S виглядають краще, ніж якби консоль була заблокована на вихід 1440p. 

Варто зазначити, що Xbox Series S може відтворювати деякі ігри у рідному 4K, якщо розробник вирішить увімкнути цю опцію, але це робиться для кожної гри окремо, і це не те, що ви побачите в кожній грі.

Результатом цього є те, що консоль може використовувати HDR (розширений динамічний діапазон), який забезпечує ширшу палітру кольорів, вищу пікову яскравість і кращі рівні контрастності. Небо виглядає синішим, трава — зеленішою, а кольори з’являються в кожній сцені. Якщо у вас ще не було можливості грати в HDR, вас чекає візуальне задоволення.

Якщо вам пощастило мати дисплей, сумісний із HDMI 2.1, ви можете ввімкнути 120 кадрів/с при 1440p без необхідності знижувати роздільну здатність до 1080p. Щоб увімкнути 120 кадрів в секунду, просто перейдіть до аудіо- та візуальних налаштувань консолі, де ви можете вибрати частоту кадрів і роздільну здатність. 

Це досить просто, але варто зазначити, що не всі ігри можуть досягати 120 кадрів в секунду, хоча Microsoft зібрала чудову колекцію ігор з моменту запуску, включаючи Halo Infinite, багатокористувацьку гру Gears 5 і Call of Duty: Vanguard. 

Навіть якщо ви не інвестуєте в новий телевізор, ви все одно побачите переваги нового SSD і архітектури Xbox Velocity від Microsoft. Останнє — це багатоетапне рішення, яке поєднує спеціалізований твердотільний накопичувач NVMe Series S, блоки декомпресії з апаратним прискоренням, абсолютно новий рівень API DirectStorage і потокове передавання зворотного зв’язку Sampler (SFS).

Це багато інформації для аналізу, але суть полягає в тому, що дані зберігаються більш ефективним способом і можуть бути завантажені в пам’ять швидше завдяки як фізичному носії інформації, так і програмним алгоритмам, які Microsoft реалізувала для завантаження даних. 

Результатом є значно швидший час завантаження порівняно з Xbox One X – ми говоримо про ігри, які тепер завантажуються за лічені секунди – і SSD також підтримує такі функції, як Quick Resume, до якої ми незабаром перейдемо.  

Звичайно, одна область, яка тут менш вражаюча, — це мізерні 512 ГБ пам’яті, які більшість людей швидко заповнять. Хоча 500 ГБ було достатньо на початку останнього покоління консолей, розміри ігрових файлів за останні роки зросли експоненціально, тому все, що менше ніж 1 ТБ, здавалося б невиправданою угодою.

І це стає гірше, якщо врахувати, що ви навіть не отримуєте доступу до повних 512 ГБ пам’яті. Системна ОС займає 148 ГБ простору, тобто у вас є лише 364 ГБ доступної пам’яті для ігор з самого початку. 

Коли ви встановите чотири-п’ять ігор, вам потрібно буде почати думати про те, що видалити, що ніколи не принесе задоволення. Хоча Microsoft стверджує, що ігри на Xbox Series S будуть на 30% меншими через відсутність файлів текстур 4K, це не застрахує внутрішній диск системи від швидкого заповнення.

Хороша новина полягає в тому, що Microsoft випустила додаткове рішення для зберігання даних у партнерстві з Seagate, яке може додати 2 ТБ, 1 ТБ або 500 ГБ додаткового сховища, якщо у вас вичерпане місце. Погана новина? Карта розширення Seagate Storage Expansion Card об’ємом 1 ТБ коштує близько 220 доларів – гроші, які замість цього можна витратити на покупку Xbox Series X.

 

 

 

 

 

 

ОГЛЯД XBOX SERIES S: КОНТРОЛЕР

 

  • Більш тактильний, ніж раніше, завдяки ретельному вдосконаленню
  • Тригери коротші, контролер легше тримати завдяки новому текстурованому покриттю 
  • Кнопка «Поділитися» є бажаним доповненням, а 360-градусний D-pad виглядає чудово
  • На жаль, все ще використовує батарейки типу АА

 

Виходячи з контролера Xbox One, нічого страшного, якщо ви подумаєте, що контролер Xbox Series X/S не такий вже й інакший. Однак, тепер він став більш зручним і простим у використанні, ніж будь-коли раніше, завдяки тонким змінам в ергономіці контролера. 

Його загальні розміри були трохи змінені, зменшивши розмір контролера в цілому, але не настільки, щоб це було помітно звичайному користувачеві. Це означає, що рука більшого розміру може комфортно використовувати нову панель Xbox. Інші зміни включають текстуроване та матове покриття на ручках, тригерах і бамперах, які допомагають вам краще контролювати контролер під час напружених ігрових сесій.

Однак, мабуть, найбільшою зміною для самого контролера є новий D-pad, який був перероблений, щоб повністю охоплювати 360 градусів, який чудово відчувається на великому пальці. Кожен напрямок клацає із задовільним звуком і тактильним відгуком (хоча декому це може здатися шумнішим, ніж хотілося б). Його гладка обробка перетворює виконання ударів в бойових іграх справжнім задоволенням.

Ще одна незначна зміна полягає в тому, що тригери були скорочені, щоб зробити їх більш зручними для менших рук. Ці тригери все ще мають тактильний зворотний зв’язок у вигляді гуркоту двигунів, але це не те саме, що адаптивні тригери в контролері PS5 DualSense, які можуть змінювати опір на льоту.

Нова кнопка «Поділитися» робить саме те, що ви очікували — вона фіксує моменти вашої гри та ділиться ними для публікації у вашій стрічці Xbox або в соціальних мережах. Одне натискання робить знімок, якщо утримувати кнопку натиснутою довше, знімається 15-секундне відео (ви можете змінити тривалість у налаштуваннях захоплення). 

Це набагато простіше, ніж на Xbox One, де вам потрібно було двічі натиснути кнопку «Додому», а потім X або Y, але до цього потрібно трохи звикнути, якщо ви звикли робити це по-старому. 

Однак загалом це саме те, що ви пам’ятаєте - два асиметричні аналогові джойстики, кнопки меню та перегляду, які програмують для запуску та вибору, а також чотири кнопки на лицьовій стороні (A, B, X, Y). 

Контролер Xbox Series S зберігає свій 3,5-мм аудіороз’єм і порт розширення внизу, але тепер він використовує зарядний порт USB Type-C замість microUSB. Ви також знайдете кнопку створення пари вгорі, яку ви використовуєте для синхронізації контролера з консоллю або для створення пари під час використання Bluetooth.

Новий контролер Xbox залишається зручним для гри, але його найбільшим недоліком є ​​те, що він досі використовує батареї типу АА, а не літій-іонний елемент, який перезаряджається, як Xbox Elite Wireless Controller Series 2 . Ми виявили, що пари батарей типу АА вистачає приблизно на 10 днів важких ігор.

Хоча комплектація, очевидно, вимагає додаткових витрат, які можуть дратувати деяких, є принаймні елемент гнучкості – і ви також не залежите від літій-іонної батареї, яка з часом може погіршитися, і яка є дорожчою для замін, якщо щось піде не так. 

Наша порада? Якщо ви плануєте грати в ігри більше 40 годин на тиждень, придбайте акумуляторні батареї або набір для заряджання від Microsoft.

 

 

 

 

 

 

ОСОБЛИВОСТІ

 

  • Користувальницький інтерфейс виглядає дещо переповненим і, у деяких місцях, повільним
  • Швидке резюме виглядає справді передовим
  • Smart Delivery гарантує, що ви отримаєте найкращу можливу версію гри
  • Хороший вибір потокових програм, а також підтримка Dolby Vision і Atmos

 

Якщо минуло кілька років після того, як ви придбали консоль Xbox, і ви хвилюєтеся, що процес її налаштування може бути заплутаним, не варто. Налаштування Xbox Series S виявилося спрощеним процесом, багато в чому завдяки новому та вдосконаленому додатку Xbox для Android та iOS. 

Вам потрібно буде завантажити програму з App Store (посилання лише для смартфонів) або Google Play Store (посилання лише для смартфонів) і увійдіть у свій обліковий запис Microsoft. Увійшовши в систему, увімкніть консоль і введіть код, який ви бачите в програмі, яка з’являється на екрані телевізора – це збере ваші дані без необхідності вводити їх усі. Вам все одно потрібно буде ввести кілька деталей через консоль, як-от пароль Wi-Fi, але тоді ви вирушаєте до перегонів, дочекавшись оновлення.

Інтерфейс користувача, який вітає вас, коли ви закінчите налаштування Xbox Series S, стане миттєво знайомим усім, хто користувався Xbox One та є однаковим для всіх, як для Xbox Series X і S, так і для старіших пристроїв. Однак це не найбільш інтуїтивно зрозумілий інтерфейс. 

На дисплеї одночасно відображається багато інформації, і варто сказати, що для ефективної навігації в інтерфейсі користувача потрібно трохи звикнути. 

Недоліком нових консолей, які мають такий самий користувацький інтерфейс, як і серія One, є те, що Xbox Series S не відчувається інакшою відразу, навіть якщо навігація інформаційною панеллю виглядає швидше, ніж раніше, завдяки додатковій потужності під капотом. 

Крім того, у новому інтерфейсі все ще виникають деякі з тих самих проблем, які ми помічали в минулому в інтерфейсі Xbox One: деякі зображення на екрані завантажуються за кілька секунд, оскільки вміст витягується з Інтернету, і, як правило, він надто тяжкий, з набагато більшою кількістю інформації на екрані, ніж вам насправді потрібно одночасно.

Однак, погляньте за межі інтерфейсу користувача, і ви почнете бачити деякі сфери, де Xbox Series S справді є інноваційним. 

Smart Delivery від Xbox Store означає, що ви завжди отримуватимете найкращу можливу версію гри, коли завантажуватимете її або оновлюватимете в майбутньому. Ваші збережені дані також безперешкодно переносяться, навіть якщо ви перемикаєтеся між старими Xbox One / One X / One S і новими Xbox Series S. Це одночасно зворотна та пряма сумісність, що заспокоює.

Перемикатися між кількома іграми тепер можливо завдяки Quick Resume, новій функції, яка дозволяє Xbox Series S зберігати в пам’яті кілька станів ігор одночасно, тож ви можете переходити між іграми без необхідності перезавантажувати їх. 

Кількість ігор, які можна призупинити, різна – у нас було аж вісім у ротації в один момент – і це не працюватиме з кожною грою, особливо з тими, де онлайн-світи постійно змінюються, як-от Sea of ​​Thieves. Це зручна функція, яка економить час і можлива лише завдяки SSD консолі, а стан гри зберігається, навіть якщо консоль повністю вимкнено. 

Нарешті, ми повинні поговорити про мультимедійні можливості консолі. Як пристрій для потокового передавання, Xbox Series S підтримує більшість основних сервісів. Це стосується від Netflix і Amazon Prime Video до новачків, таких як Apple TV Plus і Disney Plus, а також програм для певного регіону, таких як Hulu у США та Sky Go у Великобританії. 

Щоб отримати доступ до них, потрібно перейти до розділу «Програми» вашої бібліотеки. Або, якщо ви часто використовуєте певні програми, ви можете закріпити їх на головному екрані або створити окрему групу, доступ до якої можна отримати з посібника Xbox. Ми помітили, що, як і в іграх, програми залишалися в призупиненому стані, коли ми переходили між ними.

Важливо відзначити, що хоча Xbox Series S виводить зображення лише з роздільною здатністю 1440p, коли ви граєте, консоль здатна відображати потокові програми в 4K HDR. Це означає, що Netflix, Disney Plus і Apple TV Plus будуть виводити в 4K, якщо ви використовуєте сумісний дисплей.

Як і в One X, деякі з цих послуг доступні в Dolby Vision і Dolby Atmos , що дає вам доступ до розширеного HDR і 3D об’ємного звуку відповідно, але вам, можливо, доведеться заплатити за вищий рівень підписки, щоб отримати доступ до цих форматів.

 

 

 

 

 

 

ОГЛЯД XBOX SERIES S: БІБЛІОТЕКА ІГОР

 

  • Дефіцитний модельний ряд із кількома ексклюзивами
  • Зворотна сумісність з трьома поколіннями консолей Xbox
  • Xbox Game Pass — чудовий спосіб миттєво поповнити свою бібліотеку

 

Ми не будемо приховувати правду: бібліотека ігор Xbox Series S почала погано. Через затримку Halo Infinite не було жодних ексклюзивів, доступних під час запуску на Xbox Series S, окрім ігор, які раніше були доступні на Xbox або на ПК, як-от Gears Tactics. 

Відтоді з’явилося більше сторонніх і власних ексклюзивів, як-от The Medium і Microsoft Flight Simulator, але Microsoft ще має багато роботи.

Замість того, щоб випускати нові ігри в перший день, Microsoft вирішила вдосконалити наявну бібліотеку ігор за допомогою оптимізації Xbox Series S. Такі ігри, як Gears 5, Forza Horizon 4, Ori and the Will of the Wisps і Sea of ​​Thieves, оптимізовано або для збільшення базової роздільної здатності чи частоти кадрів, або для забезпечення більшої точності зображення.

Якщо ви хочете швидко переглянути, які ігри оптимізовано для Xbox Series S, перейдіть до «Мої ігри та програми» > «Ігри» > і виберіть «Групувати за типом консолі». Тоді ви зможете одразу побачити всі ігри, оптимізовані для Xbox Series X/S.

Якщо вам подобається мати доступ до всієї бібліотеки минулих і сучасних ігор Xbox, Xbox Series S буде привабливою, оскільки підтримує чотири покоління ігор Xbox, починаючи з оригінальної Xbox. 

Можливість перемикатися між класикою Xbox 360, як-от Viva Piñata та Red Dead Redemption, і сучаснішими блокбастерами втішає, і приємно, що не потрібно відкопувати старе обладнання чи шукати припавший пилом товстелезний телевізор.

Застереження полягає в тому, що, оскільки Xbox Series S не має дисковода, вам знадобляться цифрові версії цих старих ігор, щоб грати в них – і лише з цієї причини Xbox Game Pass достойний. 

На ньому ви знайдете понад 100 ігор, доступних для завантаження на Xbox Series S, із поєднанням нових перших ігор, таких як Halo: The Master Chief Collection, Gears 5 і Forza 7, а також деякі інді-перлини з Xbox 360 ера. Якщо ви любите програму Games with Gold, але бажаєте, щоб у вас було ще кілька варіантів для завантаження, Game Pass справді сподобається.

Хоча Game Pass не може компенсувати брак ексклюзивів, він дає змогу поповнити бібліотеку та дає можливість побачити деякі з найкращих ігор попереднього покоління в новому світлі. Ви також отримуєте доступ до всіх власних ігор Microsoft у день їхнього випуску, що саме по собі означає величезну довгострокову економію.

Підписники Xbox Game Pass Ultimate також можуть транслювати ігри через Xbox Cloud Gaming . Це означає, що замість того, щоб займати місце для зберігання, ви можете грати в ігри миттєво, не чекаючи. Це чудовий варіант, якщо ви просто хочете щось випробувати, але ми все одно віддаємо перевагу іграм нативно, а не через хмару через підвищену затримку введення та деякі проблеми із зображенням, які можуть виникнути.

 

 

 

 

 

 

ЧИ ВАРТО КУПУВАТИ XBOX SERIES S?

 

Купуйте, якщо...

 

  • У вас обмежений бюджет, але ви все одно хочете насолоджуватися іграми нового покоління
    Для власників оригінальної Xbox One Xbox Series S — це проста рекомендація. Він пропонує оригінальні ігри 1440p із підтримкою до 120 кадрів за секунду. Звичайно, це не найкраща консоль на ринку, але це значне оновлення в порівнянні з попередниками.

 

  • Ви плануєте здебільшого отримувати ігри від Xbox Game Pass і Xbox Live Gold.

Оскільки ви отримуватимете всі свої ігри в цифровому вигляді на Xbox Series S, ми рекомендуємо підключити до покупки підписку на Xbox Game Pass і Xbox Live Gold. Ви отримуєте доступ до найновіших власних ігор, щойно вони виходять, і граєте в Інтернеті, а також отримуєте дві безкоштовні гри щомісяця з Xbox Live Gold.

 

  • Ви втомилися сидіти перед довгими екранами завантаження
    Основними функціями Xbox Series S є SSD і архітектура Microsoft Xbox Velocity. Можливість переходу між іграми за допомогою Quick Resume означає, що вам не доведеться витрачати час на очікування завантаження ігор, а SSD гарантує, що час завантаження вдвічі менший, ніж ви звикли бачити на попередньому поколінні.

 

Не купуйте, якщо...

 

  • Вам подобається постійно мати встановлену бібліотеку ігор.

SSD, звичайно, досить швидкий, але це відбувається за рахунок загального обсягу пам’яті. Після врахування операційної системи Xbox Series S має лише близько 364 ГБ корисного простору, який швидко заповнюється. Якщо ви хочете, щоб ігри були встановлені на вашій консолі, вам потрібно або перейти до Xbox Series X, або інвестувати в зовнішнє рішення для зберігання.

 

  • У вас велика кількість дисків з іграми або бібліотека Blu-ray.

Іншим великим недоліком Xbox Series S є те, що він не має дисковода. Це означає, що ви не зможете використовувати свої старі ігри Xbox 360 або Xbox One з новою консоллю, а також не зможете використовувати її як програвач Blu-ray 4K UHD, як можете Series X, One X і One S.

 

  • Вам потрібен досвід нового покоління без жодних компромісів.

Завдяки Quick Resume, трасуванню променів і підтримці ігрового процесу зі швидкістю 120 кадрів в секунду Xbox Series S робить багато з того, що може зробити флагманська консоль Microsoft. Однак відсутність рідної роздільної здатності 4K у більшості ігор і дисковода, а також мізерний обсяг пам’яті SSD означає, що Series S не справді сяє як парадигма консолі наступного покоління.

 

 

 

 

 

 

Також враховуйте

 

Xbox Series X


Наступним кроком у порівнянні з консоллю Xbox Series S від Microsoft є Xbox Series X з аналогічною назвою. Вона здатна грати у справжньому 4K і включає дисковод 4K HD Blu-Ray.

 

 

 

 

 

 

 

PS5


Якщо ви хочете пограти в усі фантастичні ексклюзиви Sony, для цього вам знадобиться PS5. Ми є великими шанувальниками PlayStation 5, особливо її розумного контролера DualSense. 

 

 

 

 

 

 

Nintendo Switch OLED


Іноді грати в ігри просто краще в дорозі, і Nintendo Switch OLED є найкращою версією гібридного портативного пристрою японської компанії на сьогодні. Неймовірна бібліотека ігор і чудовий екран роблять Switch OLED гідним уваги.

 

 

 

 

 

Плюси

 

+ Найменший Xbox, який коли-небудь створювався

+ Компактний дизайн, потужні характеристики

+ Повністю безшумний в роботі

+ Швидший час завантаження

 

Мінуси

 

- Роздільна здатність 1440p під час гри

- SSD на 512 ГБ швидко заповнюється

- Немає дисковода

- Інтерфейс користувача спочатку може бути незручним