По-перше, що таке генератор?  

Говорячи простою мовою, генератори перетворюють механічну або хімічну енергію в електричну, щоб забезпечити живленням різноманітне обладнання та пристрої. 

Генератори можна використовувати для забезпечення резервного живлення під час збоїв у будинках, підприємствах та енергетичних установах. Вони також широко використовуються під час будівництва нових об’єктів, а також у секторах ресурсів, сільського господарства та цивільної інфраструктури для забезпечення електроенергією, коли немає доступу до електроенергії з мережі.

 

Як працюють генератори?

 

Як звичайні, так і інверторні генератори, призначені для роботи на бензині чи дизелі, використовують внутрішнє згоряння для створення енергії, яка потім перетворюється на електричний струм. Дві ключові відмінності між звичайними та інверторними генераторами включають спосіб вироблення струму та якість цього струму. 

  • Звичайні генератори використовують механічний генератор змінного струму для виробництва змінного струму, готового до використання.
     

  • Інверторні генератори також використовують генератор змінного струму для виробництва енергії змінного струму, але цей струм перетворюється на постійний  перед тим, як мікропроцесор перетворить його назад у чистішу потужність змінного струму. Цей трифазний процес виробляє набагато якіснішу, стабільнішу та надійнішу енергію змінного струму – подібну до електроенергії, яку ви могли б отримати від мережі.

 

Який тип генератора мені підійде?

Генератори бувають різних форм і розмірів, щоб виконувати різні роботи з виробництва електроенергії. Вибір правильного розміру та типу джерела живлення значною мірою залежатиме від того, де ви працюєте та який тип роботи ви виконуєте. 

Деякі генератори мають більшу потужність; деякі більш рухливі, ніж інші; деяка потужність генератора більш стабільна; і деякі генератори гучні, а інші набагато тихіші. Ось п’ять міркувань, які допоможуть вам знайти правильний генератор, який задовольнить ваші потреби. 

 

1. Мобільність: 

Генератори доступні в портативному форматі , як постійне/фіксоване джерело живлення, на салазках або на причепі  – залежно від того, як і де вам потрібен доступ до електроенергії.

У портативному форматі інверторні генератори, як правило, найменші та найлегші, що полегшує їх переміщення. Хоча звичайні генератори можуть бути мобільними, вони часто набагато більші та громіздкіші, ніж інверторні генератори, і їх тяжче переміщувати. 

Великі генератори , що встановлюються на салазках, стаціонарно монтуються на рамі або закріплюються на рейках чи металевому піддоні, що робить їх легшим і безпечнішим для транспортування між промисловими об'єктами. 

 

2. Якість електроенергії

Якщо ви живите телекомунікаційні пристрої, інші чутливі технології, інверторний генератор є більш безпечним вибором. Багато нових електричних пристроїв чутливі до якості електроенергії, яку вони використовують. Використання звичайних генераторів для живлення цих пристроїв може призвести до несправностей або пошкодження. Інверторні генератори забезпечують більш постійне і якісне електропостачання.

 

3. Кількість потужності

Час заряджання, кількість і розмір обладнання, яке потрібно заряджати, впливатимуть на кількість необхідної вам потужності. Зачасту класичні генератори можуть видавати більшу потужність, оскільки в процесі передачі не виникає втрат через подвійне перетворення типів струму.

 

4. Ефективність

У різних типів генераторів ефективність може відрізнятися. Мікропроцесори дозволяють дроселю на інверторних генераторах коливатися залежно від попиту, що означає, що вони можуть працювати зі змінною швидкістю. Це дозволяє інверторним генераторам зменшувати швидкість, економлячи паливо та зменшуючи шум, коли попит на електроенергію невеликий. 

Незважаючи на те, що звичайні генератори не можуть змінювати свою дросельну заслінку, вони спрацьовують і працюють найбільш ефективно, коли потрібна постійна і дуже висока потужність. 

 

5. Шум

Звичайні генератори можуть бути оснащені акустичним корпусом (тобто звукоізоляційним футляром), щоб забезпечити менший шум під час роботи. Це може бути особливо корисним для роботи в приміщенні або в обмеженому просторі , де шум може бути проблемою. Однак корпус портативних генераторів із глушником робить їх більш громіздкими, що зменшує мобільність. Інверторні генератори працюють тихіше, ніж класичні, що може бути однією з головних переваг для використання в безпосередній близькості від житлового приміщення.