APPLE WATCH SE 2: ОГЛЯД ЗА ДВІ ХВИЛИНИ

 

Apple Watch SE 2, схоже, виник на основі ідеї, що оригінальний Apple Watch SE не був зламаний, тому не потребував ремонту. Натомість Apple просто відшліфувала його, надавши йому ще легшого корпусу, нового процесора для майбутнього, нових кольорів і невеликого зниження ціни.

Якщо від цього огляду Apple Watch SE 2 ви хочете знати, чи варто оновлювати оригінальний Apple Watch SE , відповідь – ні. Тут ви не отримаєте жодних великих нових функцій – найпомітнішою є виявлення автомобільної аварії, що, очевидно, бажано, але я не думаю, що багато людей будуть платити лише за це його вартість.

Якщо ви думаєте, чи варто вам вибрати Apple Watch SE 2 чи Apple Watch Series 8 , це зводиться до конкретних функцій, які вам можуть знадобитися, і суми, яку ви готові за них заплатити. Watch 8 має постійно ввімкнений екран (який, на мою думку, є вартим оновлення), а також ЕКГ, датчик пульсу кисню та датчик температури, які розроблені, щоб допомогти жінкам керувати своїм репродуктивним здоров’ям. Якщо ви відчуваєте, що вам байдужі ці датчики здоров’я, тоді Series 8 коштує набагато дорожче за незначні відмінності.

 

Тому що загалом Apple Watch SE 2 є абсолютно повноцінними Apple Watch, без складних запитань про те, що було вирізано порівняно з вищим варіантом. Упущення перераховані вище. Ви не отримуєте старіший процесор, що означає, що вам доведеться цікавитися швидкістю, і у вас немає програмних обмежень. Екран трохи менший, ніж у Watch Series 8, із трохи товстішою рамкою, але це не є великою проблемою, особливо враховуючи, що Apple зосереджується на чорному тлі в watchOS.

Протягом останніх чотирьох років у мене завжди були найновіші флагманські Apple Watch, і я використовував їх щодня. Я перейшов зі свого Apple Watch Series 7 на новий Apple Watch SE, і я не відчув жодного погіршення, окрім відсутності постійно ввімкненого екрана – і я живу з цим чудово.

Хоча мені хотілося б, щоб Apple могла розмістити тут постійно ввімкнений екран за таку ціну – або допомогла б демократизувати моніторинг домашнього здоров’я, включивши ЕКГ та/або датчик пульсу кисню в цю дешевшу модель – безсумнівно, це найкращий Apple Watch . для тих, хто має обмежений бюджет, і є одним із найкращих розумних годинників будь-якого типу з точки зору балансу функцій і ціни.

 

 

 

 

ОГЛЯД APPLE WATCH SE 2: ДИЗАЙН

 

  • Легший, ніж будь-який інший Apple Watch
  • Чотири варіанти кольору алюмінію
  • Трохи товстіший безель, ніж у Series 8

 

Форма Watch SE 2 буде дуже знайома кожному, хто коли-небудь бачив Apple Watch у минулому. У розмірах 40 мм і 44 мм це найменший годинник у колекції Apple 2022 року.

Цього року він доступний у трьох варіантах алюмінієвого покриття: Midnight (чорний із відтінком синього), Starlight (сріблястий із золотим блиском) і Silver (тобто сріблястий). У нас була версія Midnight для тестування, і це добре. Дивлячись лише на алюміній, можна легко подумати, що він просто чорний, але якщо порівняти його з по-справжньому чорним екраном, стає очевидним тонкий натяк синього.

У Watch SE використовується звичне поєднання Digital Crown і кнопки живлення/додатка на правій стороні, і, як і в попередній версії, кнопка живлення розташована на одному рівні з боковою частиною корпусу.

На передній панелі є загартоване скло із загнутими краями (як зазвичай, тут екран не сапфіровий), а на задній панелі є покритий кришталем датчик серцевого ритму – решта задньої частини, правда, була змінена.

Використовуючи матеріал з нейлоновим вмістом, Apple зробила задню частину Watch SE 2 таким, що доповнює колір алюмінієвого корпусу навколо неї, завдяки чому вона виглядає більш доповненою, коли ви не носите його. З огляду на те, що він не буде так багато зніматися з вашого зап’ястка, це не велика зміна, але він точно виглядатиме гарніше, коли ви дістанете його з коробки.

Однак більш помітним є те, що в результаті відбувається зниження ваги. Нові 40-мм Apple Watch SE приблизно на 13% легші за попередню версію та на 18% легші за 41-мм алюмінієву модель Series 8.

Хоча на практиці це лише кілька грамів, це помітно. Протягом останнього року я користуюся алюмінієвими годинниками Apple Watch Series 7, які мають таку саму вагу, що й Series 8, і я помітив відносну легкість SE 2, коли їх одягнув. Не дивлячись на дещо менший розмір порівняно з Series 8 і меншу вагу, якщо ви хочете, щоб Apple Watch найменше відчувались на зап’ясті - це саме те.

Watch SE 2 має водонепроникність на глибині до 50 м, що означає, що його можна використовувати в басейні чи відкритій воді. Тільки не займайтеся глибоководним зануренням (для цього є Apple Watch Ultra ).

Рамка навколо екрана Apple Watch SE 2 трохи більша, ніж у Series 8 (або Series 7), але те, чи помітите ви це, багато в чому залежить від того, який циферблат ви використовуєте. Я використовую циферблат із чорним фоном, що означає, що рамки фактично непомітні. 

Багато watchOS також розроблено таким чином – із чорним фоном, призначеним для розмивання межі між екраном і краєм годинника – тож хоча ви можете побачити різницю на світлому зображенні, я не бачу в цьому жодного справжнього недоліку використання.

Оцінка дизайну: 4,5/5

 

 

 

 

ОГЛЯД APPLE WATCH SE 2: ДИСПЛЕЙ

 

  • Яскравість до 1000 ніт
  • Немає постійної опції ввімкненого екрану
  • Загартоване скло – не сапфірове

 

Сам екран виглядає таким же, як і раніше: OLED-дисплей з яскравістю до 1000 ніт. Це той самий рівень, що й екран Series 8, і це робить дисплей добре видимим у більшості ситуацій, у тому числі на вулиці. Відблиски можуть заважати, але у мене не було жодних реальних проблем.

Але чого ви тут не отримуєте, так це постійно ввімкненого дисплея Series 8. З Watch SE 2, коли ви опускаєте або повертаєте зап’ястя, щоб годинник не був спрямований прямо до вашої голови, ви отримуєте абсолютно чорний колір екрану. Він також повертається до чорного через короткий час, навіть якщо він все ще дивиться вгору.

Apple Watch Series 8, однак, має постійний увімкнений екран, тобто замість того, щоб повертатися до чорного, його екран затемнюється, щоб час (або поточна статистика тренування) все ще було видно, але споживалося менше енергії.

Для більшості людей підхід Apple Watch SE 2 цілком підходить. Він надійно та надзвичайно швидко реагує на ваші рухи зап’ястя, на які він і розрахований.

Проте тонкість рухів тут не є сильною стороною годинника. Для запуску дисплея потрібен помітний поворот або рух руки. Коли я друкую це, я трохи повертаю зап’ясток, щоб перевірити час, але цього недостатньо. Таємно перевіряти час під час зустрічі, не вийде. Ви також можете торкнутися екрана, щоб увімкнути його, не повертаючи зап’ястка – хоча це, ймовірно, буде помічено, якщо ви намагаєтеся не показувати цього.

Це також означає, що важче перевірити статистику тренування під час деяких типів вправ, тобто будь-яких вправ, де ви можете не захотіти рухати руками. Ваги, велоспорт, еліптичний тренажер – з постійно увімкненим екраном ви можете переглядати та отримувати інформацію, не повертаючи зап’ястя, але не з SE 2.

Тож хоча ми не вважаємо відсутність постійно ввімкненого екрана серйозною вадою, це, безперечно, потенційний мінус, залежно від того, як ви хочете використовувати годинник. Тим не менш, схоже, є певні плюси, пов’язані з часом автономної роботи, про які ми трохи поговоримо.

Оцінка дисплея: 4/5

 

 

 

 

ОГЛЯД APPLE WATCH SE 2: ФІТНЕС І ЗДОРОВ’Я

 

  • Жодних серйозних оновлень, окрім виявлення ДТП
  • Гарні варіанти тренувань із більшою статистикою бігу в watchOS 9
  • Немає ЕКГ або датчика пульсу кисню, але все ще має попередження про нерегулярне серцебиття

 

Apple Watch SE 2 має дуже мало нових функцій для здоров’я чи фітнесу порівняно з оригінальною моделлю, але це означає, що це все ще розумний комплект для цих речей загалом – якщо ви не плануєте занадто хардкорно тренуватись.

У вас є датчики руху для відстеження руху та персонального виявлення падінь, GPS на всіх моделях для надання даних про місцезнаходження та швидкість, внутрішній датчик пульсу, який може відстежувати частоту серцевих скорочень і попереджати про можливі нерегулярні серцеві ритми, датчик шуму для попередження потенційного пошкодження слуху, виявлення сну та багато опцій програмного забезпечення.

Єдина велика апаратна відмінність полягає в додаванні нового, більш точного акселерометра (датчика, який виявляє рух). Це дає змогу підтримувати нову функцію виявлення аварії від Apple, тому, якщо ви потрапили в аварію, ваш Apple Watch запитає, чи з вами все гаразд, і автоматично викличе екстрену службу, якщо ви не відповісте.

Теоретично це також має підвищити продуктивність у більш загальному плані, для відстеження активності або регулярного виявлення падіння, будучи більш точним. Скажу вам зараз, що я не бачу жодної суттєвої різниці з попередніми Apple Watch SE або Apple Watch Series 7, коли справа стосується відстеження активності. Вони вже здавалися достатньо точними… але тепер вони потенційно ще точніші.

Тут немає ЕКГ, датчика пульсу кисню чи датчика температури – три речі, які ви отримуєте в Apple Watch Series 8. Еквівалентні або дешевші смарт-годинники від Fitbit (зокрема, у діапазоні Fitbit Versa та Sense) підтримують деякі з цих функцій, тому їх, звичайно, неможливо зробити за таку ціну. 

Я розумію, що Apple нарощує бюджет тут, трохи знизивши ціну, але враховуючи, який великий поштовх компанія робить для того, як ці функції можуть врятувати або покращити ваше життя, я б хотів, щоб компанія витримала удар по маржі та принаймні додала ЕКГ до Watch SE. Поточна модель здатна попередити вас про ймовірні нерегулярні серцеві ритми, але дорожчі годинники можуть сказати вам про це з більшою впевненістю, що може змусити когось діяти.

Apple покращила відстеження сну в watchOS 9, додавши більше інформації про те, наскільки глибоко ви спите, на легкому для розуміння графіку. Також додано інструмент нагадування про ліки, який є розумним з двох причин: 1) чудово мати для цього спеціальне місце подалі від загальних нагадувань, які у вас можуть бути; і 2) якщо ви пропустили прийом ліків, ця інформація зберігається в додатку Health, що означає, що ви можете побачити, до яких результатів це могло призвести, як-от зниження активності, зміна частоти серцевих скорочень, погіршення сну тощо.

Коли справа доходить до фітнесу, Watch SE 2 і watchOS 9 все ще значною мірою базуються на програмі Workouts для відстеження активності, але ви можете використовувати інші спеціалізовані програми (наприклад, Strava).

Додаток Workouts містить варіанти для всіх видів вправ, від йоги до бігу та силових тренувань, і ви можете запустити певний вид тренування, запитавши Сірі (наприклад, скажіть «Привіт, Сірі, розпочни тренування на велосипеді») або швидко запустити програму Workouts та знайти потрібну – існує довгий список опцій, але програма завжди відображатиме ті, які найчастіше використовуються, у верхній частині.

Apple Watch SE 2 також виконує деяке пасивне відстеження фізичної активності, що означає, що він виявляє вправи, навіть якщо ви не запустили тренування навмисно. Якщо він думає, що ви робите щось, що відповідає одному з його тренувань, він ввімкнеться та запитає, чи хочете ви це записати. Зазвичай це надзвичайно надійно на всіх годинниках Apple, і здебільшого це стосується і цієї серії, хоча під час моєї першої прогулянки з SE 2 він запитав, чи роблю я еліптичні вправи, а не ходьбу. Я припускаю, що GPS щойно насилу ввімкнувся або щось таке, тому що я фізично перемістився на 400 метрів в той момент, що було б дивно на еліптичному тренажері. Відтоді я не мав цієї проблеми.

Нове в watchOS 9 – це більш детальна інформація для деяких із цих вправ – додавання статистики бігу, як-от потужності, довжини кроку та часу контакту, дозволяє Apple просуватися до території, яку займають найкращі годинники для бігу, і тепер для триатлоністів доступно автоматичне перемикання між видами спорту.  Однак зауважте, що це оновлення доступне для інших годинників Apple, тому ці функції не є унікальними для Apple Watch SE 2.

Крім усього цього, у вас ще є три кільця, які, звісно, ​​вимірюють хвилини вправ, спалені калорії та чи достатньо ви ходили протягом дня. Ви можете налаштувати цілі для цих показників, щоб допомогти вам підтримувати мінімальний рівень активності, рекомендований лікарями для здорового способу життя, або щоб допомогти вам досягти більш інтенсивних вправ.

Як і в попередніх годинниках Apple, відстеження серцевого ритму є достатньо точним для повсякденного чи напівсерйозного використання – однак фахівцям із біовимірювання все одно знадобиться нагрудний датчик серцевого ритму.

Якщо все це звучить знайомо, то це тому, що це так і є. Дуже мало чого змінилося, коли справа доходить до фітнесу, але з часом все було покращено завдяки оновленням програмного забезпечення.

Фітнес і здоров'я: 4/5

 

 

 

 

ОГЛЯД APPLE WATCH SE 2: ЧАС АВТОНОМНОЇ РОБОТИ

  • Набагато довше, ніж рекламується – приблизно два дні під час нашого тестування
  • Режим низького енергоспоживання може ще більше розширити його
  • Немає підтримки швидкої зарядки

 

Apple Watch SE 2 дуже здивував мене: час автономної роботи значно перевищує заявки Apple, виходячи з мого досвіду. Apple каже, що SE 2 забезпечує «до 18 годин» автономної роботи, що в основному є стандартною заявою компанії для своїх годинників. Цифри Apple щодо часу автономної роботи часто консервативні, але це просто недопродаж.

Протягом 24-годинного періоду носіння Watch SE 2 я бачу, що заряд батареї падає приблизно на 50%. Очевидно, що це змінюється день за днем, але ось приклад одного конкретного дня: я вдягаю його, повністю зарядженого, о 9 ранку; Я носив його цілий день, включно з 11-ти кілометровою прогулянкою, яку я відстежував за допомогою тренування Outdoor Walk, тож датчик серцевого ритму та GPS були активніші понад дві години; Я носив його всю ніч для відстеження сну; Я знімав його на 20 хвилин, щоб прийняти душ (але не заряджав); а потім я відслідковував свою поїздку на велосипеді до офісу за дві милі за допомогою велотренажера Outdoor Cycle.

Рівно о 9 ранку наступного дня, через 24 години, у мене залишилося 47% заряду батареї. На практиці ця штука підходить майже для двох цілих днів реального використання, включаючи відстеження нічного сну. Якщо ви вимкнете його на ніч, ви зможете отримати від нього навіть 3 дні використання.

І, щоб було зрозуміло, це не торкаючись нового режиму низького енергоспоживання, який можна активувати, провівши вгору від нижньої частини дисплея годинника та торкнувшись символу батареї, а потім натиснувши перемикач на екрані. Це вимикає деякі функції, які SE 2 робить у фоновому режимі для економії заряду акумулятора, наприклад, зменшує частоту пасивних вимірювань пульсу, тобто ви не отримуватимете сповіщень про нерегулярне серцебиття, коли він активний.

З увімкненим режимом низького енергоспоживання я помітив падіння на 30% за 21-годинний період меншого використання (без тривалих тренувань), включаючи відстеження сну протягом ночі.

Єдиним недоліком, пов’язаним з акумулятором, є те, що він не заряджається так швидко, як Series 7 або Series 8, які мають опцію заряджання з більшою потужністю. На щастя, тривалий час автономної роботи означає, що це не така вже й проблема – якщо я заряджаю його щоранку, готуючись до роботи, він досягає 100% або майже біля того. Це повільно, лише якщо вам потрібно зарядити з геть низького рівня.

Оцінка роботи батареї: 4/5

 

 

 

 

ОГЛЯД APPLE WATCH SE 2: ПРОДУКТИВНІСТЬ І WATCHOS 9

 

SE 2 оснащено тим самим процесором S8, що й Apple Watch Series 8, і, як наслідок, він надзвичайно швидкий і чуйний. Немає жодних сумнівів у тому, що це відчуття схоже на дешевший Apple Watch у цьому сенсі – з останньою версією чіпа ви знаєте, що він надійний у майбутньому, а також робить усе так швидко, як вам хочеться. Я користуюся Apple Watch Series 7 протягом останнього року, і перехід на SE 2 для цього огляду жодного разу не здавався кроком нижче з точки зору програмного забезпечення.

Подібним чином, watchOS 9 тут майже така ж, як ви отримаєте на Watch 8 або Watch Ultra, за винятком того, що вона, очевидно, не включає деякі функції, пов’язані з апаратним забезпеченням, як-от датчик температури, пульсоксиметр або параметри для кнопки дії на Ultra.

Однією з функцій, яку ви втрачаєте порівняно з іншими поточними моделями Apple Watch, є екранна клавіатура для введення повідомлень. Прикро, але це залежить від того, наскільки глибоко ви використовуєте свій годинник для обміну повідомленнями – якщо я відповідаю комусь прямо з мого Apple Watch, це переважно лише за допомогою емодзі. Якщо ви хочете щось написати, ви можете скористатися диктантом або написати від руки на екрані.

Загалом, watchOS 9 продовжує залишатися найзручнішою та добре інтегрованою ОС для смарт-годинників, коли справа доходить до безперебійної роботи з вашим телефоном (очевидно, якщо ваш телефон — iPhone).

Якщо ви хочете встановити на свій годинник програми з певною функціональністю, ви можете – зараз їх дуже багато, і деякі з них є чудовими доповненнями, як-от програми для завантаження та використання карт на зап’ясті під час походу.

Однак, якщо ви навіть не заглянете в магазин додатків Watch, ви все одно отримаєте масу функцій від свого пристрою – ви можете приймати дзвінки, не торкаючись телефону, ви можете читати повідомлення та відповідати на них, ви отримуватимете сповіщення календаря , ви можете читати електронні листи на ньому. Ви можете переконатися, що годинник відволікає вас лише тим, що вам дійсно потрібно.

Найновіша версія програмного забезпечення, watchOS 9, здебільшого додає функції здоров’я та фітнесу порівняно з watchOS 8.

Крім того, найпомітніша зміна watchOS 9 стосується дизайну сповіщень і тексту, і я повинен сказати, що я не прихильник того, як це виглядає на даний момент (цей огляд базується на тестуванні з watchOS 9.0). У деяких випадках текст тепер менший у кнопках і не завжди ідеально вирівнюється в тілі сповіщення. Це виглядає як крок назад у дизайні, але я припускаю, що вирівнювання принаймні стане більш послідовним після оновлення програмного забезпечення.

 

Є також ще одна зміна: якщо ви користуєтеся годинником і з’являється сповіщення, воно з’являтиметься вгорі у вигляді маленького банера, а не займатиме весь екран. Знову ж таки, особисто я віддаю перевагу старому – я рідко використовую свій годинник для чогось, що потребує надто великої уваги, і я отримую лише важливі сповіщення, які надсилаються на мій годинник, а банер надто маленький, і його легко пропустити. Я бачу, що цей режим підійшов би людям як один з варіантів, якщо використовувати годинник як карту, але загалом я не в захваті.

Apple також додала кілька нових параметрів циферблата, зокрема місячний циферблат із різними мовними параметрами та гарний новий циферблат Metropolitan із кількома параметрами налаштування, моїм улюбленим з яких є те, що ви можете налаштувати його далі за межами екрана редагування циферблату. Коли ви просто використовуєте його як зазвичай, ви можете обертати Digital Crown, щоб перемикатися між присідаючими цифрами на циферблаті, звичайними чи високими цифрами. Перший і останній з них мають чудовий вигляд спідометра 60-х років, і час від часу з ним весело просто возитися.

Продуктивність і оцінка watchOS: 4,5/5

 

 

 

 

ОГЛЯД APPLE WATCH SE 2: ЦІННІСТЬ

 

У Apple Watch SE 2 відсутні функції, які ви можете отримати від конкурентів за таку ж ціну або дешевше – це безсумнівно. Fitbit надасть вам ЕКГ дешевше; Samsung Watch 5 надасть вам яскравий постійно увімкнений екран лише за трохи більші кошти.

Але жоден із них не має такого рівня інтеграції з вашим iPhone або такої кількості програм. Apple Watch залишаються найкращим розумним годинником, якщо вам потрібен годинник для будь-яких завдань – не тільки для фітнесу, не тільки для продуктивності, не тільки для спілкування. Все вищеперераховане.

І Watch SE робить 99% того, що роблять дорожчі варіанти, так само швидко, так само плавно. Це дає вам більше простору для гнучкості щодо того, що ви хочете, щоб ваш годинник робив – або можливість дозволити йому робити дуже мало, але робити це добре. 

Оцінка: 4,5/5

 

 

 

 

ЧИ ВАРТО КУПУВАТИ APPLE WATCH SE 2?

 

Apple Watch SE 2

Атрибути

Примітки

Рейтинг

Дизайн

Здебільшого без змін (добре), але навіть легше (чудово).

4,5/5

Дисплей

Яскравий і чіткий, але шкода, що він не завжди ввімкнений.

4/5

Фітнес і здоров'я

Загалом хороші варіанти, навіть якщо бракує кількох датчиків.

4/5

Термін служби батареї

Краще, ніж у рекламі – ми отримали заряд на два дні.

4/5

Продуктивність і watchOS

Дуже швидко, дуже зручно, повно корисних опцій.

4,5/5

Значення

Ви можете придбати дешевші розумні годинники, але не з такою гнучкістю.

4,5/5

 

КУПУЙТЕ, ЯКЩО…

 

Ви бажаєте отримати повний досвід Apple Watch за меншу суму.

Завдяки тому ж процесору, що й Apple Watch Series 8, він не підвисає під час використання. Він відчувається настільки ж потужним і корисним.

Вам потрібен надійний час роботи від батареї
Спеціалізовані фітнес-годинники можуть забезпечити довший час роботи від батареї, але для цього типу звичайних смарт-годинників дводенний термін служби батареї є досить вагомим.

У вас є Apple Watch Series 3 або раннішої версії
Це буде здаватися грандіозним оновленням у всіх можливих відношеннях.

НЕ КУПУЙТЕ, ЯКЩО…

У вас немає iPhone.
Може здатися очевидним, але завжди варто пам’ятати: працює лише з iPhone.

Ви затятий фанат фітнесу
Спеціальні годинники від Garmin нададуть вам ще більше статистичних даних і довший час автономної роботи.

У вас є Apple Watch Series 5 або пізнішої версії
Ці годинники не стануть кращими кроками через відсутність постійно ввімкненого екрана та деяких датчиків стану.

 

Вердикт

 

Apple Watch SE 2 забезпечує повний досвід роботи з Apple Watch за чудову ціну та значно довший час автономної роботи, ніж обіцяє Apple як бонус. Відсутність постійно ввімкненого екрана та більш розширених функцій здоров’я – це ганьба, але для більшості людей саме це і є ідеальним балансом.

 

Плюси

+ Дуже швидкий і плавний

+ Надзвичайно легкий і зручний

+ Чудове відстеження фітнесу середнього рівня

+ Нове виявлення ДТП

+ Вражаючий час автономної роботи

 

Мінуси

- Немає постійно включеного екрана

- Немає вбудованої ЕКГ

- Термін служби батареї нижчий, ніж у Fitbits

- Не такий дешевий, як Apple Watch 3