iPhone 14 від Apple стоїть на місці, яке раніше займало модель попереднього року, яка все ще існує. Це цікавий вибір у все ще складному виробничому та економічному середовищі, оскільки дизайнерські рішення Apple поставили покупців у безвихідь.

 

 

iPhone 14 — це ітеративний крок вперед

 

З iPhone 14 Apple зберегла ту саму пам’ять, що й у попередньому поколінні, з ємністю 128 ГБ, 256 ГБ і 512 ГБ. Доступні кольори включають синій, фіолетовий, midnight, starlight та (product)RED, що забезпечує пристойну різноманітність.

 

Розміри iPhone 14 майже такі ж, як і iPhone 13. Його висота становить 5,78 дюйма, а ширина — 2,82 дюйма, але він трохи товщий — 0,31 дюйма проти 0,29 дюйма попередньої моделі.

Екран практично не змінився порівняно з iPhone 13, при цьому iPhone 14 використовує 6,1-дюймовий дисплей Super Retina XDR. Це OLED-екран із коефіцієнтом контрастності 2 000 000:1, підтримкою HDR, Wide Color (P3), True Tone і Haptic Touch.

Роздільна здатність також ідентична – 2532 на 1170 пікселів, що забезпечує щільність пікселів 460 ppi. Яскравість також є статичною на рівні 800 ніт типової яскравості, 1200 ніт на піку для вмісту HDR.

Виступ камери приблизно такого ж розміру, але є достатньо відмінностей, тому більшість чохлів, які підходять iPhone 13 , не підійдуть до iPhone 14.

MagSafe продовжує залишатися основним продуктом лінійки iPhone із десятками чудових аксесуарів на ринку. Apple нічого не змінила в MagSafe , тому попередні аксесуари та зарядні пристрої працюватимуть так само, як і раніше.

Порт Lightning повертається, можливо, в останній раз, оскільки Apple знову, за чутками, переходить на USB-C в iPhone 15 . Він все ще пропонує швидку зарядку на 20 Вт протягом 30 хвилин, щоб отримати 50% ємності акумулятора.

Звичайно, це компроміс. Швидше заряджання означає більше тепла, що може скоротити загальний термін служби батареї iPhone у довгостроковій перспективі. 

Apple оновила Bluetooth до версії 5.3, яка теоретично забезпечує вищу пропускну здатність сигналу порівняно з попередньою версією 5.0, яка використовувалася в попередніх моделях. Це не зовсім «сьогоднішня» технологія, але вона допоможе збільшити термін служби.

Швидкість 5G (але не модем), WiFi 6 і чіп U1 Ultra Wideband залишаються ідентичними для iPhone 13.

Клієнти в Сполучених Штатах не мають слота для SIM-карти, і їм доведеться перейти на eSIM через свого оператора. На міжнародних ринках iPhone 14 все ще матиме лоток для SIM-карти та підтримку двох eSIM-карт.

У довгостроковій перспективі це добре. У короткостроковій перспективі це сприймається двояко.

Перехід із SIM-карти на eSIM не відбувається миттєво, незалежно від оператора. Перші користувачі повинні чекати, і наскільки це покращиться, ще невідомо, але ми очікуємо, що стане принаймні трохи краще.

 

 

 

 

Що нового в iPhone 14

 

Незважаючи на те, що багато чого залишилося незмінним, Apple внесла кілька вартих уваги оновлень функцій і змін, які полегшують розгляд нового iPhone . Покращення камери, більш продуктивний процесор і функції безпеки відрізняють цю модель.

 

 

 

 

Оновлення камери

 

Apple оновила основну камеру, яка раніше називалася ширококутною камерою. Вона як і раніше використовує 12-мегапіксельний датчик, а не 48-мегапіксельний, як представлено в iPhone 14 Pro , але він більший і оснащений більшими 1,9-мікронними пікселями та діафрагмою f/1,5.

Ці характеристики сприяють покращенню продуктивності в умовах слабкого освітлення, яка, за словами Apple, на 49% краща, ніж у камери iPhone 13. Це означає, що нічний режим не вмикатиметься так часто, як раніше, а фотографії в портретному режимі виграють від яскравішої експозиції та більшої деталізації.

Коли ввімкнено нічний режим, він може робити знімки вдвічі швидше за тих самих умов освітлення. Це може зменшити розмитість і збільшити різкість темного середовища, але може бути дуже важко побачити різницю, якщо ви активно не шукаєте її.

Селфі-камера, яку Apple називає камерою TrueDepth, також оновлена ​​кращою 12-мегапіксельною камерою, а також діафрагмою f/1.9 і автофокусом. Тут легше побачити відмінності.

Новий режим автофокусування гарантує, що зображення будуть у фокусі на різних відстанях, наприклад, якщо ви робите групове селфі, а не всі стоять у ряд.

Він також працює з датчиками глибини в гібридній системі, щоб зробити автофокусування швидшим. Це та сама допомога, яку пропонує LiDAR у моделях Pro, просто завдяки можливості створити карту глибини, яка може повідомити системі камери, як далеко все знаходиться від об’єктива.

Поряд з новим апаратним забезпеченням камери Apple представила новий конвеєр захоплення зображень під назвою Photonic Engine. Коротше кажучи, він переміщує інтелектуальну техніку обчислювальної фотографії Deep Fusion на ранні етапи розробки, щоб зберегти кольори та деталізацію.

Apple каже, що Photonic Engine допоможе покращити фотографії за слабкого освітлення на кожній камері вдвічі або більше.

Інші функції для зйомки нерухомих зображень залишаються незмінними, наприклад Smart HDR4 для фотографій, портретний режим із портретним освітленням і фотографічними стилями, а також спалах Retina.

Для відео Apple представила Action Mode для програмної функції стабілізації відео. Він використовує весь сенсор із більшим розгортанням і вдосконаленою корекцією повороту для створення плавного відео без підвісу.

Решта специфікацій відео практично не змінилися порівняно з випуском минулого року, включаючи 4K HDR у форматі Dolby Vision зі швидкістю 60 кадрів в секунду, уповільнена зйомка 1080p 240 кадрів в секунду, OIS зі зсувом сенсора, 2-кратне оптичне зменшення та 3-кратне цифрове збільшення та time-laps режими. Кінематографічний режим дійсно отримує прискорення, коли він переходить від 1080p 30 кадрів в секунду до 4K HDR 30 кадрів в секунду.

 

 

 

 

Функції безпеки

 

IPhone 14 має гіроскоп із широким динамічним діапазоном і двоядерний акселерометр для ввімкнення виявлення аварій. Ця функція може визначати силу до 256 G, щоб визначити, чи сталася автомобільна аварія, а також використовувати інші бортові датчики для виявлення різноманітних інших аспектів аварії.

Оскільки функція виявлення збоїв також доступна в Apple Watch Series 8 , обидва пристрої працюватимуть разом, щоб зв’язатися з органами влади.

Що стосується стільникового модему, то це Qualcomm X65, який Apple використовувала для запровадження екстреного SOS через супутник. Користувачі, які опинилися далеко від веж стільникового зв’язку в екстреній ситуації, можуть підключити свій iPhone безпосередньо до супутника, щоб отримати допомогу.

Ми вже докладно розповідали про це, але якщо коротко, якщо ви опинились десь у безкрайніх лісах Карпат, де у вас немає стільникового покриття, і вам потрібна допомога, ви все одно можете її отримати.

Це не StarLink, де супутники знущаються над вежею стільникового зв'язку. Це буквально точка зв'язку від iPhone до супутника.

Замість телефонного дзвінка чи повного текстового повідомлення iPhone задаватиме запитання про ситуацію, а потім скаже вам навести його на супутник. Після встановлення з’єднання відповіді, а також місцезнаходження iPhone, медичне посвідчення та рівень заряду батареї надсилаються на супутник.

Потім це повідомлення надсилається до служби екстреної допомоги. Якщо постачальнику послуг не вдається надіслати текстове повідомлення, повідомлення буде надіслано до центру екстреної ретрансляції Apple, який потім викличе цю допомогу.

Однак це не те, що потрібно «спалити й забути», і абоненту все одно потрібно буде на короткий час направити телефон у правильному напрямку. Сам iPhone допомагає в цьому, розповідаючи вам, як налаштувати iPhone, щоб передавати сигнал на супутник, щоб його можна було ретранслювати.

Деяка орбітальна математика, яку ми виконували раніше, а пізніше підтверджена деякими експертами, припускає, що користувачам знадобиться обертати телефон приблизно на 2 градуси під час надсилання повідомлення, припускаючи, що користувач перебуває на вільній місцевості. У затемнених місцях, як-от у лісі, його потрібно буде повернути приблизно на 5 градусів.

Без допомоги Apple, якої ми не маємо, зараз це неможливо перевірити. Крім того, Apple не збирається працювати з цією послугою на момент запуску, вона запрацює в листопаді. Крім того, Apple каже, що вона буде безкоштовною протягом двох років, хоча незрозуміло, що станеться після цього моменту.

 

 

 

 

A15 Bionic повертається

 

Одним із найдивовижніших оголошень на заході iPhone було те, що iPhone 14 використовуватиме торішній чіп. Він має A15 Bionic з 5-ядерним графічним процесором, який раніше використовувався в лінійці iPhone 13 Pro .

Хоча це разом із 6 ГБ оперативної пам’яті в iPhone 14 є модернізацією порівняно з 4-ядерним графічним процесором A15, який використовується в iPhone 13, помітити реальну різницю буде важко — якщо ви походите з iPhone 13. Це буде зрозуміло. як день, для оновлень із будь-чого старішого, а також, якщо ви завзятий ентузіаст тестів.

Незрозуміло, що дає A15 Bionic, чого не міг раніше, але деякі нові функції є ексклюзивними для лінійки iPhone 14. Наприклад, кінематографічний режим тепер працює зі швидкістю 4K 30 кадрів в секунду на всіх моделях iPhone 14, оскільки процесор відіграє певну роль в обробці зображень.

Додаткове ядро ​​графічного процесора забезпечить прискорення будь-якої графіки просто тому, що буде працювати більше ядер. Це головним чином покращить ігри, але також може допомогти зробити інтерфейс вимогливих програм трохи оперативнішим.

 

 

 

 

У Geekbench 5 iPhone 14 отримав 1733 і 4641 бали в одноядерному і багатоядерному тестах відповідно. Ці показники майже ідентичні показникам iPhone 13, який набрав 1742 і 4768 балів. Хоча iPhone 13 отримав трохи кращі результати щодо багатоядерності, все це в межах похибки, і ці процесори в основному однакові.

Ми бачимо переваги цього додаткового ядра графічного процесора за допомогою графічного тесту Compute. Наш iPhone 14 показав 12909, а iPhone 13 – 10795. Графічний процесор також (трохи) краще відчувається в Antutu.

 

 

 

 

Antutu поставив iPhone 14 на 803874, а на iPhone – 796250 як загальну суму. Дивлячись на розбивку, бали були дуже схожими, причому найбільший приріст отримали результати GPU та UX.

 

 

 

 

Хоча цей процесор не є чимось близьким до того, що можна назвати «повільним», він є відходом від звичайного методу Apple, який використовує той самий чіп у всій моделі.

Якщо нам довелося вгадувати, то рік тому, коли приймалися остаточні рішення щодо дизайну лінійки iPhone 14, Apple поглянула на конкурентів, вважаючи своїх конкурентів більш ніж на рік відсталими в обчислювальній потужності, і вирішила більше диференціювати лінійку. Це в поєднанні з дорогим і складним роком для виробників, який лише зараз починає демонструвати ознаки відновлення, привело компанію до того, що ми отримали.

Термін служби батареї також трохи покращився. Apple каже, що iPhone 14 оцінюється на одну годину вище, ніж iPhone 13 — 20 годин локального перегляду відео проти 19 годин. Це приблизно те, що ми зрозуміли під час тестування.

Це продовжується в потоковому відео: iPhone 14 може працювати до 16 годин проти 15 годин для iPhone 13. Відтворення аудіо набагато більше, до 80 годин проти 75 годин.

Враховуючи, що фізичні зміни iPhone не є значними, Apple не могла суттєво змінити батарею між двома поколіннями. Цілком імовірно, що переваги походять від інших покращень продуктивності, досягнутих Apple, а не просто від збільшення ємності акумулятора.

 

 

Чи варто купувати iPhone 14?

 

У вакуумі iPhone 14 є надійним флагманським телефоном із гідним поєднанням функцій за ціною. Але воно не існує у вакуумі. Існуючі iPhone оточують його з усіх сторін спектру ціни та продуктивності.

Цей iPhone 14 трохи швидший за iPhone 13 — який все ще доступний за стартовою ціною на 100 доларів дешевше, ніж 14. Основна камера приблизно така ж, генеруючи фотографії приблизно такої ж якості, як iPhone 13 за звичайних умов використання.

Нова фронтальна камера трохи краща. Крім того, в iPhone 14 є функція екстреного супутникового зв’язку від Apple.

 

Він майже ідентичний iPhone 13 за дизайном, вагою, екраном і майже всіма іншими факторами, які зовні відрізняють один телефон від іншого. Dynamic Island на iPhone 14 Pro не перемістився, тому що він все ще має виїмку.

Одним словом, iPhone 14 — хороший телефон. Це просто жахливий вибір, і зовсім поза зоною удару, для тих, хто оновлюється з будь-якого iPhone 13. Тут насправді недостатньо новинок, щоб виправдати заміну досить схожих пристроїв із різницею в один рік. І якщо ви дивитесь на те, що він походить від iPhone 12 , ви можете почекати ще рік, якщо ваш телефон не розвалиться.

Ті, хто прогнозує можливість потрапити в небезпеку у віддаленому місці та відчайдушно потребує функції супутникового зв’язку для виклику порятунку, можуть вважати це привабливим варіантом. Але якщо ви думаєте, що вам може знадобитися рятувальне спорядження та спеціальне обладнання, то краще вкласти більше коштів у це, ніж у новий iPhone.

Незважаючи на всі погані порівняння iPhone 13 з iPhone 14 non-Pro, non-Plus, iPhone 14 все одно добре продаватиметься до 2022 і 2023 років, тому що цикли оновлення iPhone стають все довшими. 

Після першого місяця, коли прихильники Apple стануть першими покупцями і вимагатимуть iPhone 14 Pro, він і iPhone 14 Plus підскочать вище. Це прямо в зоні удару для мільйонів користувачів, які все ще володіють iPhone X або iPhone SE другого покоління , які не бачать цінності в придбанні iphone «Pro».

 

 

 

 

iPhone 14 - Плюси

  • Нові функції екстреного зв'язку
  • Більше оперативної пам’яті, але наскільки це важливо для кожного користувача, різниться
  • Перехід на eSim буде добре в довгостроковій перспективі, але...

iPhone 14 - мінуси

  • Перехід на eSIM дійсно складний під час запуску
  • Зрозуміло, що iPhone 14 не є вигідною інвестицією, якщо вашому пристрою два або менше років
  • Ціна за те, що ви отримуєте від навіть дворічного телефону

 

 

 

 

Оцінка iPhone 14

 

IPhone 14 неймовірно важко оцінити. Простіше кажучи, якщо у вас є будь-який iPhone 13, пропустіть цей, навіть якщо ви берете участь у програмі оновлення iPhone. Якщо у вас є iPhone 12, подумайте, що вам потрібно для iPhone і те, що пропонує iPhone 14 — і скільки вам потрібно, щоб він прослужив.

Ви користувач iPhone 11 і раніших версій? Купуйте без страху. Ви отримаєте чудовий флагманський телефон, який значно перевершить ваші наявні, за менші гроші, ніж iPhone 14 Pro, і він підтримуватиметься роками.

 

Оцінка: 3,5 з 5 лише тому, що це невигідна пропозиція для людей із відносно новими iPhone. Якщо у вас обмежений бюджет, і камера iPhone SE просто недостатньо хороша для вас, тоді зупиняйтеся на iPhone 14 або iPhone 13 — кінцевий вибір лишаємо за Вами.